První kroky ke vzniku kapely se odehrály na školním táboře v červnu roku 2012, kdy se čirou náhodou potkali Robík s Jirkou. Náhoda udeřila a Robíkovo třídě náhodně stagnovalo ubytování v jejich domluveném kempu. Jediný kemp, který byl v okolí volný se nacházel přímo v sousedství toho Jirkova. Alkohol a kytarové tóny přispěly k oné větě "Hej, brácho, založíme kapelu". Start nebyl ničím zvlášť odlišný od ostatních kapel až na náhodu, která nás svedla k sobě.

Po téhle události se nějaký čas po myšlence kapely povalovaly kostky ledu, až jednou se do toho zkrátka muselo bouchnout. Je to jako takové to nutkání, kdy sedíte u svého oblíbeného pořadu a dostanete chuť na něco z lednice. Tak dlouho sami sebe přemlouváte, ať se zvednete, až to nakonec nevydržíte a v mžiku jste na nahou a jdete ke svému cíli. Domluvili jsme si schůzku. To byla ta chvíle, kdy se do dění zapojuje další z nezbytných pilířů našeho malého spolku. Byl to Jirkův bratr Míra. Na šílený seznamovačky nebyl čas, a tak se vzaly hned kytary a začalo se hrát. Při hraní jedné písně se totiž lidi kolikrát seznámí lépe, než po celovečerním vysedávání u lahve a popíjení mysl rozmazávajících drinků.

A byla před námi už jen poslední výzva. Najít rytmickou část, která by udržela naše splašené povahy v lati. Pár týdnů to trvalo, ale nakonec stála štěstěna při nás. Na scénu vstupuje Voša. Poslední kousek skládačky zapadnul přesně tam, kde má být.

To byl ten osudný listopad, od kterého se datuje vznik kapely. Od té doby ZASTODESET zkouší a zkouší, aby na každém koncertě předvedla, že stálo za to tu cestu podstoupit.

Už po půl roce se začalo natáčet CD "Pokojová záležitost" v Domažlickém studiu Franz Kavkaz. Na albu se objevilo 6 písní a byl to prvotní krok skupiny. Nové zkušenosti se nikdy neztratí, naopak tě vždy odrazí o pár pater výš. Album samo o sobě sklidilo nad očekávání kladné ohlasy. Díky tomuto albu byla uzavřena distribuční smlouva se společností Championship Music.

Další úspěch na bitevním poli hudební scény se uskutečnil v září roku 2013, kdy ZASTODESET bylo posláno lidmi do soutěže "Západočeská kapela roku rádia Kiss Proton". Díky hlasům fanoušků kapela postoupila až do finále, kde skončila na úžasném druhém místě. Největším vítězstvím byla podpora lidí.

V dubnu roku 2014 se natáčelo třísinglové EP "Kroky jinam". Nahrávání proběhlo v Praze ve studiu SunLine sound. Album mělo jediný účel, trochu se vydat jiným směrem a zkusit jiné obzory. To je slyšet ze samotného poslechu. K úvodní písni "Pohádka" byl natočen videoklip, speciálními aktéry klipu se stali Kuba Ryba (Rybičky 48) a Martin Švejda (Walda Gang).

Rok 2015 bylo období, kterým se nesla jediná slova a to „Nastav druhou tvář“. Nahrávání se uskutečnilo opět doma, kde jsme vytvořili naši první oficiální desku. V domažlickém studiu Franz Kavkaz jsme celý půl rok nahrávali, vylepšovali a vylaďovali. Ve finále vzniklo album s jedenácti písněmi. Snaha byla zúročit všechny naše dosavadní zkušenosti a vyždímat všechny síly do nosiče, který je moderní, ale zároveň vyzařuje, že jsme to stále my.